Tüm Sözlükler
72 record(s) found.

 • balıkpoisson

  Turkish - French Dictionary
 • balık r Fisch.

  Turkish - German Dictionary
 • balıkpez

  Turkish - Spanish dictionary
 • balıkmasî.

  Turkish - Kurdish Dictionary
 • BALIKBalıkları ırmak ya da denizden çıkarmak ganimetle, Canlı ve taze balık bakire kadınla, suda balık avlamak sevinçli haberle, taze balık avlamak hayır ve fayda, küçük ve çok balık avlamak elden çabuk çıkacak dünyalıkla, ölmüş deniz balığı ham hayallerle taabir edilir. Bulanık suda ve kuyudan balık avlamak üzüntü ve günaha, Su üzerinde çalışan kimsenin yatağında balık görmesi suda boğulmasına, Tatlı suda avladığı balığın tuzlu olması keder ve sıkıntıya, Balığı canlı canlı yemek mülk edinmeye, tuzlu balık yemek şiddet ve zahmete, Tuzlanmış balık faydası sürekli olan mala, Kızartılmış balık genç için okuma amaçlı yolculuğa, diğerleri için davete icabet etmeye, Balıkçıdan balık almak evlenmeye, Taze yemek olduğu halde kokmuş balık yemek kötü ahlaklı kadınla evlenmeye, Yapay göl ya da havuzda yakaladığı balığı kaçırmak borçlunun borcunu inkar etmesine, Balığın karnında yüzük bulmak devlet, şeref ve izzete, Karada balık avlamak sevinçli habere, Denizdeki balıkların yer değiştirmesi askerler arasındaki ihtilafa, Su yüzüne çıkan balık uzak ihtimallerin gerçekleşmesine, işlerin kolaylaşmasına, miras malına ve gizli şeylerin aşikar olmasına, Büyük ve küçük balıkların bir arada görülmesi sevinç ve üzüntüleri iç içe yaşamaya, Denizin yarılıp oradan inci bulmak ledün ilmi edinmeye, denizin yarılarak kişinin oradan geçmesi olmaz sanılanın gerçekleşmesine, İçi temizlenmemiş balığı yemek iftira yapmaya, hile ve entrikaya, Yunus balığı yoksul için fakirlikten kurtulmaya, bir şeyden çekinen için emniyete, şiddet altın

  Dream Dictionary of Phrase
 • Balıkastrology Pisces.

  Turkish - English dictionary
 • balıkfish. ağı fishing net. avı fishing. avlamak to fish. baştan kokar. proverb Corruption starts at the top. a çıkmak to go out fishing. ezmesi anchovy paste. istifi packed like sardines. kanadı fin. kavağa çıkınca when pigs begin to fly (i.e. never). kılçığı 1. fishbone. 2. herringbone (pattern). nefesi spermaceti. oltası fishing line. paçası jelly of stewed fish. pazarı fish market. pilakisi dish of well-spiced cold fish. pulu fish scale. sepeti creel. tavası fried fish. tutkalı isinglass. tutmak 1. to fish, angle. 2. slang to have a stroke of luck. yumurtası 1. fish roe. 2. dried and smoked roe of the gray mullet.

  Turkish - English dictionary
 • balık kızartması r Bratfisch.

  Turkish - German Dictionary
 • balık tutmak angeln, fischen.

  Turkish - German Dictionary
 • balık yumurtası r Rogen.

  Turkish - German Dictionary
 • balık adammêrêavî.

  Turkish - Kurdish Dictionary
 • balık ağıtor, xeraf.

  Turkish - Kurdish Dictionary
 • BALIK AĞIBalıkçılar için sıkıntılı ava, Korkusu olan için bunun artasına, Korkusu olmayan için can sıkıntısına, Deniz yolcusu için ağ görmek yolculuğun sona ermesine, Balık ağına düşmek ya da tuzağa yakalanmak hapis, hastalık, malın müsaderesine ve farkı mizaçta kadınla evlenmeye; düştüğü tuzaktan kurtulmak bunlardan kurtulmaya delalet eder.

  Dream Dictionary of Phrase
 • balık avı r Fischfang.

  Turkish - German Dictionary
 • balık avlamak fischen, angeln.

  Turkish - German Dictionary
 • BALIK BUĞULAMASI (Hamsi, Sardalya, Tekir, Uskumru)GEREKLİ MALZEME YAPILIŞI1 kilo balık 1. Temizlenmiş balıklar dibi düz bir1 çay bardağı tencereye dizilir.zeytinyağı 2. Üzerlerine zeytinyağı ve su dökülür,1 adet limon tuzu konur. Kıyılmış maydanoz serpilir.1 çay bardağı su Hepsinin üzerine soyulmuş, ince dilimler1 küçük bağ halinde kesilmiş bir limon döşenir.maydanoz, 3. Tencerenin kapağı kapatılıp on dakikayeterince tuz kadar pişirilir.

  Recipes Glossary
 • BALIK KATLİAMI[ Fish kill ] Büyük miktarda balığın topluca imhası.

  Environmental Glossary
 • BALIK KEBABI (Kılıç, Tonik, Palamut balıkları tercih edilir.)GEREKLİ MALZEME YAPILIŞI1 kilo balık 1. Bir kilo kılıç balığını (temizlenmişYeterince tuz, olarak) kuşbaşından biraz büyükçe vekarabiber, dört köşeli olmak üzere kesmeli. Her bir1 baş soğan suyu parçanın bir tarafında derisinin8 defne yaprağı kalmasına dikkat etmeli.Yarım fincan 2. Tuz, biber ve soğan suyunu karıştırıpzeytinyağı kuşbaşı doğranan balıklara döküpYarım limon suyu karıştırmalı, bir saat kadar öyle1 limon suyu bırakmalıdır.(üzerine) 3.Küçük şişlere parçaların deritarafından bir balık, bir defne yaprağısaplamak üzere her şişe beş altı parçatakmalı, derisiz kalan parçalar varsaonları da aralarına koymalı.4.Izgarayı ateşle ıslatıp, zeytinyağlıbir bezle iyice silip, yağladıktan sonraşişleri üzerine yatırmalı.5.Bir kase içinde biraz soğan suyu vebir miktar zeytinyağı ve yarım limonsuyunu çalkalayıp, karıştırarak şişleriçevirdikçe bir fırça veya herhangi birşeyle üzerlerine sürülmeli. Balık etlerikızarıp, piştikten sonra şişlerdençıkarıp, defne yapraklarını ayıraraktabağa almalı ve üzerlerine bol limonsıkarak, sıcak olarak yenmeli.NOT: Her türlü balığın besin değeribakımından pek farkı yoktur. Onun içinucuz balıklardan da fazlasıyla istifadeetmek mümkündür.

  Recipes Glossary
 • BALIK KÖFTESİ GEREKLİ MALZEME YAPILIŞI2 palamut veya 1. Temizlenmiş balık ve bir soğan dörtbir tonik balığı parçaya bölünerek bolca su içerisinde2 baş soğan iyice haşlanır.2 dilim bayat 2.Balık sudan alınarak etleri ayrılır.ekmek içi Buna ıslatılmış, suyu sıkılmış ekmek3 yumurta içi, rendelenmiş bir baş soğan, bir1 küçük demet yumurta, yeterince tuz, karabiber, incemaydanoz kıyılmış maydanoz katılarak iyice2 fincan yoğrulur.zeytinyağı 3. Yoğrulan bu karışımdan cevizden küçükYeterince tuz, parçalar alıp iki el ayasında yuvarlakkarabiber köfteler haline getirilir. Önce una1 çay bardağı un bulanır.4.Kalan iki yumurta bir çatallaçırpılır.5.Una bulanan köfteler, yumurtaya dabulanıp bir tavadaki kızdırılmışzeytinyağında tavanın sapındansallanarak güzelce kızartılır. Sıcakolarak yenir.

  Recipes Glossary
 • BALIK PİLAKİSİ (Levrek, Kefal, Palamut, vs.balıklardan)GEREKLİ MALZEME YAPILIŞI1 kilo balık 1.Bir tepside zeytinyağı ile yarım ayOrta büyüklükte şeklinde doğranmış soğanlar ocak2soğan, 2 üzerinde pembeleşinceye kadar kavrulur.patates, 2 Buna kabukları soyulmuş, doğranmışdomates patatesleri, yine soyulmuş ince dilimlerYarım çay halinde kesilmiş havucu, kerevizbardağından biraz yapraklarını, sarmısağı, kıyılmışfazla zeytinyağı, maydanozu, kabukları soyulmuş, küçükküçük doğranmış domatesleri koyarak ve1 ad. havuç iki bardak su ilavesiyle 20-25 dakika4 adet kereviz kaynatılır.yaprağı 2. Sonra bir tepsiye balıklar dilimler4 diş sarmısak halinde doğranarak döşenir, tuzu1 limon, 2 bardak serpilir. Bir numarada hazırlanansu malzeme güzelce balıklar üzerine1 küçük demet yayılır. Onbeş dakika, üzeri kapalımaydanoz, olarak pişirilir. Balıklar ve bütünyeterince tuz. malzeme yumuşayıp, pişmiş olunca ateştenalınır.3. Üzerine kıyılmış maydanoz serpilir vebir limonun suyu sıkılır. Soğuk olarakyenir.NOT: Bu tarifte havucu biraz dahahaşladıktan sonra doğramak daha uygunolur.

  Recipes Glossary
 • BALIK SUYU NASIL ÇIKARILIR? Balık suyu, özellikle beyaz etli balıklardan elde edilir.İskorpit balığı temizlenir, sebzelerle haşlanır, suyualınır. Bu balığın çorbası çok nefis olur.Kefal balığının çorbası da iyi olur.Yukarıda sayılan balıklardan veya beyaz etli balıklardanher hangi birisinden alınır, temizlenir (Bir kiloya yakınolmalı). On bardak kadar su, rendelenmiş soğan, kıyılmışmaydanoz, rendelenmiş havuç, yeterince tuz ile haşlanmaklaelde edilir.

  Recipes Glossary
 • BALIK TAVASI (Kefal, Mercan, Uskumru, Hamsi)GEREKLİ MALZEME YAPILIŞI1 kilo balık 1. Güzelce temizlenmiş balıklardan2 kahve fincanı herhangi birisi, suyu iyice süzülüp birun bezle kurulandıktan sonra;1 çay bardağı 2.Bir kese kağıdına unla karıştırılmışzeytinyağı tuz katılarak balıklar teker teker1 limon kesekağıdının içine konup ağzı elleYeterince tuz sıkılır, çalkalanır, böylece balığın hertarafına unun bulaşması sağlanır.Bütünbalıklar undan geçirilir.3.Bir kağıt içerisine, balıklar üzerindefazla bulunan un silkelenerek kesekağıdına dökülür. Böylelikle balıklarunlanmış olur.4.Balıkların, kızgın yağ bulunan tavadaiki tarafı kızartılır, tabağa alınır.5. Tabaktaki balıklar, kesilmişlimonlarla, halkalar halinde doğranmışsoğan, kıyılmış maydanozlarla süslenir,servis yapılır.

  Recipes Glossary
 • balık tutmakpecher

  Turkish - French Dictionary
 • balık tutmakpescar

  Turkish - Spanish dictionary
 • balık tuzağımaşel, xefik.

  Turkish - Kurdish Dictionary
 • balık yağırûnêmasî.

  Turkish - Kurdish Dictionary
 • BALIK ZAMANI ARALIK: Uskumru zamanıdır, ızgarası yapılır. Barbunya:Yalnız fırında olur. Tekir: Tavası iyidir. Gümüş: Yenecekzamanıdır. İstavrit: Zamanıdır. Daha çok tavası yapılır.Hamsi: Zamanıdır.Diğer bütün balıkların haşlaması yapılır.OCAK: Barbunya zayıftır, yalnız tavası yenir. Tekir: Yalnıztavası yenir. Uskumru: Ay sonuna kadar ızgara ve tavasıyenebilir. Kırlangıç: Haşlaması yapılacak en iyi balıktır.Mezit: Haşlaması yapılır. İstavrit: Az yağlıdır, ızgarasıyapılır. Hamsi: Tam zamanıdır.ŞUBAT: Kefal: Yumurtalı olmakla beraber yenir. Levrek:Yağlıdır. Gelincik: Tavası yapılır.Diğer bir çok balıklar yumurtada oldukları için yenmezler.MART: Kefal: Yumurtalı fakat yağlıdır, ızgarası yapılır.Levrek: İyidir, yenebilir. Gelincik: Tavası yapılır.Barbunya: Tavası yapılır. Karagöz, Mercan, Sinarit, DülgerBalığı, İskorpit haşlaması olur.NİSAN: Bütün balıkların haşlaması olur.MAYIS: Kalkan yağlanmaya başlanmıştır, yenir. Karagöz: İyizamanıdır. Pisi: Yağlı ve lezzetlidir. Kaya: Yenebilir.Barbunya: Yağsızdır, fakat tavası yenir.HAZİRAN: Barbunya: En iyi ızgara zamanıdır, yağlıdır. Tekir:Yağlıdır. Her türlüsü yapılabilir. Mersin: Yenecekzamanıdır, Haşlaması yapılır. Kırlangıç: Körpeleşir. Levrek:Kuyruk tarafına tava yapılır.TEMMUZ: İzmarit: Izgara olur. Barbunya: Izgarası yenir.Tekir: İyi ızgarası olur. Lüfer: Izgarası yapılır.AĞUSTOS: Barbunya: En iyi zamanıdır, ızgara olur. Tekir:Izgara ve tavası olur. Lüfer ve Kofana: Izgara zamanıdır.Diğer bütün balıkların haşlaması yapılır.EYLÜL: Kılıç: Şişte ızgarası yapılır. Barbunya, Tekir,Lüfer, Kofana, İzmarit: Izgara olur. Mercan, Sinarit,Karagöz, Kefal, Dülger, İskorpit, Tekir, Mezgit: Haşlamaolur.EKİM: Palamut: Yağlı ve iyi zamanıdır. Barbuna ve Tekir: Eniyi ve lezzetli zamanıdır. Lüfer: Çok iyidir, yalnızızgarası yapılır. Kofana yenir. Kılıç: Yağlı ve lezzetlidir.Bütün balıkların haşlamaları yapılabilir.KASIM: Barbunya: Izgarası yapılır. Lüfer: Haşlaması veızgarası yapılır. Palamut ve Lorik: Yağlı zamanlarıdır.Diğer bütün balıkların haşlaması daha iyidir.

  Recipes Glossary
 • BALIK-FIRINDA LEVREK GEREKLİ MALZEME YAPILIŞI1 irice levrek 1.İrice bir levrek balığı, karnıbalığı yarılmaksızın kulağı ve içi temizlenerek2 domates pulları da kazınır, güzelce yıkanır İki1 fincan tarafından, baştan kuyruğa doğru üçzeytinyağı çizgi halinde hafifçe yarılır. Soğan2 baş soğan suyu, tuz ve biber karıştırıp balığın1 limon içine boğazından birazı akıtılır.Yeterince tuz, Dışından da her tarafına sürülür.karabiber 2.Balık fırın tepsisine konur, kıyılmışBir kaç dal soğan, maydanoz, yine halkalar halindemaydanoz ve 2-3 kesilmiş domates ve zeytinyağınasaplı kırmızı sıkılmış limon suyu ile karıştırıpturp. balığın üzerine dökülür. Fırına verilir.3.Balık, nar gibi kızardıktan sonrafırından çıkarılır. Olduğu gibi birservis tabağına alınır. Tepside kalansuyu üzerine dökülür. Birkaç dalmaydanoz ile bir iki ufak kırmızı turpyıkanarak bir demet yapılır, süs olarakbalığın ağzına konur. Sofraya öylecegetirilir.

  Recipes Glossary
 • BALIK-FIRINDA PALAMUT GEREKLİ MALZEME YAPILIŞI2 adet palamut 1. Temizlenmiş, ayıklanmış palamutlar4 adet iri ortadan uzunlamasına ikiye ayrılır.domates Böylece iki balık dörde bölünmüş olur.4 baş orta soğan Bunlar bir tepsiye dizilir. Soğanlarla1 çay bardağı kabuğu soyulmuş domatesler halka halkazeytinyağı doğranıp balıkların üzerine döşenir.10 tane karabiber Tuz, karabiber, limon suyu, (bulunursadört defne yaprağı), kıyılmış maydanoz1 küçük demet serpilir.maydanoz 2.Ocakta beş dakika kadar kaynatılır.1 limon suyu Ağzı açık olarak bir fırına sürülür. OnYeterince tuz dakika kadar fırında bırakılır, sonraçıkarılıp, servis yapılır.NOT: Fırında bir başka türlü de palamutpişirilir. O da daha hafif güzel biryemek olur. Temizlenmiş bir palamut,ortası çukur yani yarım silindirşeklindeki bir kiremit içine konur.Üzerine çentilmiş soğan ve domates,dilimler halinde yerleştirilir. Tuzuserpilir, bir kaşık yağ gezdirilir,öylece fırına verilir, üzerlerikızarıncaya kadar pişirilir. Fırındançıkınca bir tabağa alınır. Üzerinekıyılmış maydanoz serpilir, yarım limonsıkılır. Sıcak olarak yenir.

  Recipes Glossary
 • BALIK-IZGARA BALIK (Barbunya, Palamut, Lüfer, Uskumru)GEREKLİ MALZEME YAPILIŞI1 kilo balık 1. Balıklardan herhangi biri temizlenir,1 limon yıkanır, tuzlanır. Sularını bırakması1.5 kahve fincanı için bir saat kadar bir tarafazeytinyağı bırakılır.Kâfi miktarda tuz 2. İyice kızdırılmış, yağlanmış ızgaraüzerine balıklar dizilerek pişirmeye1 küçük demet başlanır. (Balıkları ızgaraya koymadanmaydanoz hafifçe üzerlerini yağlamak dayapışmaması bakımından faydalıdır.)Balıkların iki tarafı kızartıldıktansonra servis tabağına alınır.3. Ayrı bir kapta zeytinyağınıniçerisine bir limon suyu sıkarak çatallaiyice karıştırılır, sonra pişen balıklarüzerine gezdirilir. Maydanozlasüsledikten sonra servis yapılır. Bunaince yarım halkalar halinde soğan dailave edilebilir.

  Recipes Glossary
 • BALIK-LEVREK BUĞULAMASI GEREKLİ MALZEME1 kilo YAPILIŞItemizlenmişlevrek 1. Dibi düz bir tencereye dört parça1 fincan halinde temizlenmiş balıklar konur.zeytinyağı Üzerine yağı dökülür. Beş dakika kadar4 ortaboy domates çevrilerek alt ve üstü pişirilir2. Kabukları soyulmuş limon ve1limon domatesler dilimler halinde kesilerek1 tutam dereotu, balıklar üzerine döşenir. Tuz, kıyılmışmaydanoz dereotu ve maydanoz serpilir. Bir çay1 çay bardağı su bardağı su dökülerek ağzı kapalı onbeşyirmi dakika pişirilir.Yeterince tuz.

  Recipes Glossary
 • BALIK-PALAMUT IZGARASI GEREKLİ MALZEME YAPILIŞI1 orta büyüklükte 1. Palamut balığının kulaklarından çekippalamut balığı bağırsakları çıkarılır. Başı kesilir,1 baş soğan kuyruğundan başına uzunlamasına ikiye1 limon bölünür. Bu parçalar da ortadan ikiyeYarım fincan bölünerek böylelikle bir balık dörtzeytinyağı parçaya bölünmüş olur. Bu parçalar1 küçük demet güzelce yıkanır, suyu süzülür.maydanoz 2. Her tarafları tuzla karışmış soğanYeterince tuz. suyu ile ovularak bir saat kadarbekletilir.3. Temiz bir ızgara, zeytinyağınabulanmış bir bezle iyice silinir. Ateşekonup kızdırılır. Balıklar üzerinedizilir. Balıklar kızartılmaya başlanır,çevirdikçe üzerlerine limon suyu ilekarıştırılmış zeytinyağı sürülür.4. Balığın iki tarafı piştiği zamantabağa alınır. Üzerlerine ince kıyılmışmaydanoz serpilir, biraz zeytinyağıgezdirilir, limon sıkılır, sıcak olarakyenir.

  Recipes Glossary
 • BALIK-TATLI SU BALIKLARI Alabalık: Eti orta lezzette, kılıçlı bir balıktır. Alabalık:Lezzetli bir balıktır. Gölge Balığı: Eti yumuşak velezzetlidir. Yumurtasından havyar çıkar. Kefal: Eti lezzetlive kılıçlıdır. Levrek: Eti lezzetlidir. Haşlaması, ızgarası,tavası yapılır. Sazan, Turna ve Yayın balıklarının etioldukça lezzetlidir. Yılanbalığı: Eti lezzetlidir, derisiyüzülerek temizlenir.

  Recipes Glossary
 • balıkadamplongeur

  Turkish - French Dictionary
 • balıkadambuceador

  Turkish - Spanish dictionary
 • BALIKADAM b. İs. Spor veya araştırma için deniz dibine inebilen kişi, dalgıç, kurbağa adam.

  Turkish - Turkish dictionary
 • balıkadamskin diver; frogman.

  Turkish - English dictionary
 • balıkçıpecheur

  Turkish - French Dictionary
 • balıkçı r Fischer; r FischhTMndler.

  Turkish - German Dictionary
 • balıkçıpescador

  Turkish - Spanish dictionary
 • balıkçımasîgir, torvan.

  Turkish - Kurdish Dictionary
 • balıkçı1. fisherman, fisher. 2. fishmonger, fishman. bağı naut. fisherman´s bend. gemisi fishing boat (used on the open sea).

  Turkish - English dictionary
 • balıkçılhéron

  Turkish - French Dictionary
 • balıkçıl r Reiher.

  Turkish - German Dictionary
 • balıkçılgarza

  Turkish - Spanish dictionary
 • BALIKÇIL s. ve is. Balıkla beslenen (bir kuş cinsi).

  Turkish - Turkish dictionary
 • balıkçıl1. piscivorous. 2. heron, egret, bittern. 3. European heron.

  Turkish - English dictionary
 • balıkçılıkpeche

  Turkish - French Dictionary
 • balıkçılık e Fischerei.

  Turkish - German Dictionary
 • balıkçılıkpesca

  Turkish - Spanish dictionary
 • balıkçılıkfishery, fishing.

  Turkish - English dictionary
 • BALIKÇIN is Deniz kırlangıcı.

  Turkish - Turkish dictionary
 • balıkçıntern.

  Turkish - English dictionary
 • balıketi volischlank.

  Turkish - German Dictionary
 • balıketi,balıketinde (girl, woman) who is neither thin nor fat.

  Turkish - English dictionary
 • balıkgözü,-nü eyelet. objektif phot. fish-eye objective.

  Turkish - English dictionary
 • balıkhane e Grossfischhalle.

  Turkish - German Dictionary
 • BALIKHANE b. is. Balıkların toptan alınıp satıldığı yer.

  Turkish - Turkish dictionary
 • balıkhanewholesale fish market.

  Turkish - English dictionary
 • BALIKHANE KAPISI Topkapı Sarayı'nın Marmara kıyısındadır. Padişahlarca cezandırılan vezirler burada idam edilir, sürgün edileceklerse buradan gemilere bindirilirlerdi.

  Ottoman - Turkish Dictionary
 • balıkkartalı,-nı osprey.

  Turkish - English dictionary
 • BALIKLAMA z. Suya atlamada, balık gibi düz ve vücudu gergin bir şekilde: Balıklama suya daldı.

  Turkish - Turkish dictionary
 • balıklama1. (diving into water) headfirst, headlong. 2. (embarking on something) headlong.

  Turkish - English dictionary
 • balıklavagood fishing ground.

  Turkish - English dictionary
 • balıklı1. (water) which has fish in it. 2. (hands) soiled from handling fish. 3. (something) which is decorated with the design or picture of a fish.

  Turkish - English dictionary
 • balıkotu (hablülhilal) Cava'da ve Malabar'da yetişen ve zehirli meyvesiyle balıkları sersemleterek yakalamaya yarayan zehirli bir bitkidir. 50 santim boyundadır. Dalları yeşil ve tüylüdür. İlaç olarak yaprak ve çiçekleri kullanır.Faydası : Terletir, idrar söktürür. Vücudu rahatlatır. Had bronşit ve nezlede, bütün bulaşıcı hastalıklarda kullanılır.

  Plants Glossary
 • balıksırtı s GrTMtenmuster.

  Turkish - German Dictionary
 • BALIKSIRTI b. s. İki tarata doğru eğimli ve yuvarlakça olan.

  Turkish - Turkish dictionary
 • balıksırtı,-nı 1. herringbone (pattern, bond, stitch). 2. cambered (road). 3. camber (of a road).

  Turkish - English dictionary
 • balıkyağı r Lebertran, r Waltran, r Tran.

  Turkish - German Dictionary
 • BALIKYAĞI b. is. Bazı balıklardan elde edilen, sanayide ve hekimlikte kullanılan yağ.

  Turkish - Turkish dictionary
 • balıkyağı,-nı fish oil; cod-liver oil.

  Turkish - English dictionary

Last Searched Words

 • balık

  2022-05-23 02:00:02
  Turkish - French Dictionary
 • harami

  2022-05-23 02:00:01
  Turkish - German Dictionary
 • cry on s.o.´s shoulder

  2022-05-23 02:00:00
  English - Turkish Dictionary
 • user hot line

  2022-05-23 02:00:00
  Computer, Internet Glossary
 • ALTAYS

  2022-05-23 02:00:00
  Ottoman - Turkish Dictionary
 • krater

  2022-05-23 02:00:00
  Turkish - French Dictionary
 • stand trial

  2022-05-23 01:59:59
  English - Turkish Dictionary
 • crimson

  2022-05-23 01:59:57
  English - Turkish Dictionary
 • PİSLİK

  2022-05-23 01:59:57
  Dream Dictionary of Phrase
 • RAHİMEHUMULLAH

  2022-05-23 01:59:56
  Ottoman - Turkish Dictionary

Keyword Searches

 • English - Turkish Dictionary
 • ılık

  2022-05-23 01:34:51
  Turkish - French Dictionary
 • necesen

  2022-05-23 00:35:47
  Azerbaijani - Turkish Dictionary
 • hercai

  2022-05-23 01:36:20
  Turkish - German Dictionary
 • PÜRYAN

  2022-05-23 01:07:11
  Ottoman - Turkish Dictionary
 • açık

  2022-05-23 01:10:05
  Turkish - French Dictionary
 • vuslat

  2022-05-23 01:00:17
  Turkish - Kurdish Dictionary
 • çüş

  2022-05-23 01:08:07
  Turkish - German Dictionary
 • Rh NULL HASTALIĞI

  2022-05-23 01:07:22
  Medicine and Hematology Glossary
 • kûnek

  2022-05-23 01:07:55
  Kurdish - Turkish dictionary